1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 161
Wyświetleń: 55741

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-04-12, 13:36   Temat: Guz esicy
Beata12 napisał/a:
Chemia nie zadziałała
Bardzo mi przykro... trzymaj się
  Temat: Guz esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 161
Wyświetleń: 55741

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-12, 09:05   Temat: Guz esicy
Beata12 wynik badania to - adenocarcinoma tubulare intestini crassi G2 - czyli gruczolakorak cewkowy jelita grubego o pośrednim stopniu złośliwości.

pT4N1b - taki wynik w skali TNM (T - guz, N - węzły chłonne, M - przerzuty odległe) mówi że
T4 - guz powoduje perforację otrzewnej (a) albo guz bezpośrednio nacieka lub przylega do innych narządów lub struktur (b)
N1b - są przerzuty w 2–3 regionalnych węzłach chłonnych

Jak już zapewne wiecie oznacza to dość duże zaawansowanie choroby. Dobrze że guza usunięto teraz trzeba poczekać jak organizm męża zareaguje na chemio- i radioterapię.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 161
Wyświetleń: 55741

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-12-01, 09:52   Temat: Guz esicy
Beata12 może lepiej wykorzystać czas na byciu razem i spędzania go jak najlepiej niż trwonienie go na złudne nadzieję i w efekcie męczenie chorego?
Wybacz ale ja także nie wierzę w cudowne metody - gdyby istniały to ludzie nie obchodzili by tak szybko.
Ale jak już napisała marzena66, to wasza decyzja. Czy mąż tego naprawdę chce?
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 161
Wyświetleń: 55741

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-23, 23:36   Temat: Guz esicy
Skierowanie do hospicjum może wystawić każdy lekarz, niekoniecznie specjalista. Powinno ono zawierać uwagę , w której będzie wyraźnie napisane, że leczenie przyczynowe zostało zakończone.

Moim zdaniem córka powinna całkiem normalnie chodzić do przedszkola. Takie małe dziecko musi mieć trochę swojego świata. Sytuacja i tak jest dla niej ciężka . Zostając w domu bedzie także dla ciebie dodatkowym obciążeniem bo takiego dziecka nie można zostawić tak zupełnie bez opieki.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 161
Wyświetleń: 55741

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-11-22, 09:04   Temat: Guz esicy
Beata12 napisał/a:
Aż wstyd się przyznać ale poczułam ulgę raz że ma opiekę a dwa ,że nie będzie go w domu

Nie rób sobie wyrzutów że tak myślisz to normalnie ludzkie, jesteś zmęczona fizycznie i psychicznie. Nie ma się co dziwić że czasami chcesz też odpocząć, nikt nie jest nie do zdarcia. A fakt że mąż ma opiekę daje ci troche komfortu psychicznego.
Nabierz trochę siły bo napisała Lucy37 to niestety nie grypa i bedziesz ich naprawdę potrzebować.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Guz esicy
Ola Olka

Odpowiedzi: 161
Wyświetleń: 55741

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-10-28, 10:29   Temat: Guz esicy
Beata12,
Cytat:
może HD rozpatrzę

Powinnaś o tym pomyśleć jak najszybciej. Z pomocy skorzystasz dopiero jak naprawdę będzie potrzebna ale bedziesz mieć tą opcję w zasiegu ręki. Stan chorego na raka - jak pisała już marzena66 może sie pogorszyć z dnia na dzień.
Cytat:
Niestety ja również choruję, mam padaczkę, depresje i jestem po operacji kręgosłupa

Tym bardziej będziesz potrzebowała pomocy.
Cytat:
 Poradźcie , jak rozmawiać z dzieckiem 3 latka.

Najprostszymi, spokojnymi słowami. Narazie wystarczy powiedzieć ze tato jest chory, musi przyjmowac lekarstwa, potrzebuje spokoju, snu - w zależności od sytuacji. Napewno nie jest to łatwa sprawa. Ale twój spokój i opanowanie jest w tej chwili dla obojga - męża i córeczki - bezcenny

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group